Denne artikkelen er over 1 år gammel og kan innehold utdatert informasjon

Kommunestyret

Kommunestyret er det øverste kommunale organ og har det totale ansvaret for kommunens virksomhet. Sittende kommunestyre har 19 representanter og er valgt for perioden 2019-2023.

Ansvarsområde og oppgaver

Kommunestyret kan ta opp andre oppgaver etter eget ønske, dersom det ikke er i strid med lover og overordnet lovverk i tillegg til de oppgavene som er lagt til kommunen.

Kommunestyret kan utføre oppgavene selv, eller kan videredelegere til andre organ etter regler i lov.

Her finner du oversikt over møtekalender, saker og vedtak for Kommunestyret. 

 

Kommunestyret 2019-2023
Navn Parti E-post Mobiltlf.
Asbjørn Birkeland, ordfører SP asbjorn.birkeland@sauda.kommune.no 957 75 794
Sigrid Bojesen Fatnes SP sigrid.bojesen.fatnes@sauda.kommune.no 402 44 428
Morten Maldal SP morten.maldal@hotmail.com 974 02 653
Vegard Birkeland Rød SP post@mrmaldal.no 970 42 603
Jane Nordhagen Ilstad SP janeil@live.no 402 24 858
Inga Cecilie Sørheim SP inga.sorheim@gmail.com 984 45 422
Knut Morten Ask SP knut.m@online.no 992 88 023
Silje Eriksen SP siljerikx@hotmail.com 938 61 949
Ola Magnar Birkeland SP omabirk1@gmail.com 951 74 908
Andreas Brekke SP andreasbre@hotmail.no 412 03 786
Per Aksel Birkeland SP peraksel@hotmail.com 480 49 426
Hallgeir Amdal AP habbusen@hotmail.com 944 86 366
Siv Hege Lund AP sivi_83@hotmail.com 938 26 999
Fredrik Larsson AP fredrik_larsson@online.no 412 31 044
Aud Jorunn Nymark AP ajnymark@hotmail.com 941 90 105
Dagfinn Birkeland H dagfinn@mosbakka.no 913 83 059
Aud Hege J. Hebnes H audhege@saudafjordcamping.no 932 13 029
Øyvind Grassdal SV oyvind.grassdal@gmail.com 924 43 090
Kristian Landro KrF kristian.landro@gmail.com 450 00 459
Asbjørn Birkeland
Ordførar
E-post
Politisk sekretariat Solfrid Handeland
E-post
Telefon +47 52 78 63 01

Adresse

Rådhusgata 32, 4200 Sauda