Sluttavtale inngått – Sauda kommune starter rekruttering av ny kommunedirektør
Sauda kommune og kommunedirektør Vegard Thise har inngått en sluttavtale som innebærer at Thise fratrer sin stilling 30. september 2025. Avtalen gir kommunen mulighet til å starte arbeidet med å rekruttere ny kommunedirektør.
– Jeg skulle gjerne ha fortsatt i stillingen, men etter en lengre sykemeldingsperiode må jeg prioritere egen helse. Samtidig har det vært svært givende å bidra til snuoperasjonen som har styrket Sauda kommunes økonomi, sier Vegard Thise.
Ordfører Håvard Handeland understreker at Thise har levert sterke resultater i sin tid som kommunedirektør:
– Vi mister en dyktig kommunedirektør, men jeg er glad for at vi har kommet frem til en ryddig løsning som gir organisasjonen trygghet og forutsigbarhet. Nå ser vi fremover, og som kommunedirektør har Thise levert gode resultater, vi har vesentlig bedre økonomi og bedre kontroll på kostnader. Dette gir et godt grunnlag for det videre arbeidet, sier Handeland.
Sluttavtalen innebærer at Thise fratrer stillingen mot et sluttvederlag tilsvarende 13 månedslønner.
For ytterligere opplysninger kontakt Håvard Handeland, tlf: 465 22 775.
Publisert 15.09.2025 16.27
Sist endret 15.09.2025 16.27